שאלות ותשובות

כאשר אנו מגיעים לטיפול אצל רופא השיניים, אנו מצפים לקבלת טיפול מסור ומקצועי, כמו אצל כל רופא אחר, שכן אנו נותנים בו אמון. רשלנות רפואית יכולה להתקיים בכל תחום רפואי, לרבות ברפואת שיניים. הפסיקה טיפלה במקרים רבים של רשלנות ברפואת שיניים, למשל תביעות בגין טיפולים שגרמו נזק בלתי הפיך בשיני מטופלים. כאשר רוצים להשיג צדק במקרה כזה, נפנה ליעוץ משפטי בנדון מצד איש מקצוע מתאים שמתמחה בתחום זה, שכן בנושא זה של רשלנות רפואית שיניים פסקי דין רלוונטיים אשר יש להכיר.

דוגמאות רשלנות רפואית שיניים פסקי דין שונים

בנושא רשלנות רפואית שיניים פסקי דין רבים, ובאלו ניתן להבחין במגוון מקרים הנכללים תחת כותרת רחבה זו. בין השאר נוכל למצוא פסקי דין העוסקים במקרים כמו טיפול שבמהלכו רופא פגע בעצב וגרם לנזק בלתי הפיך, או הזנחה שגרמה לצורך בעקירות חלק מהשיניים, לכאבים ונפיחות. מקרים מצערים אלו עלולים להתרחש ולגרום למצב בו קמה זכאות לפיצוי בגין הנזק הפיזי והנפשי שנגרם למטופל. בשל כך נפנה לייעוץ משפטי אצל איש מקצוע המתמחה בדיני הנזקין וברשלנות רפואית של רופאי שיניים בפרט.

האם קיימת אפשרות לתבוע רופא שיניים שהתרשל?

אין ספק כי בריאות הפה והשיניים חשובה מאוד לתפקוד ולאסתטיקה, וכי רפואת השיניים המודרנית עוזרת לנו לשמור על כך. כמובן שצחצוח שיניים ושימוש באביזרי היגיינה אחרים הם חשובים מאוד, אולם עדיין נדרשת הגעה למעקב ולטיפול במרפאת השיניים. אם אנו חוששים שחווינו רשלנות רפואית שיניים פסקי דין בנושא יוכלו להיות לטובתכם ואין סיבה להסס. יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בנושא, שכן איש מקצוע מנוסה שמתמחה בתחום יוכל לסייע לנו לקבל פיצוי. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, אשר הינה בעלת ניסיון וותק של שנים רבות הן בתחום רפואת השיניים והן בתחום המשפטים, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים. מומלץ ליצור עימה קשר ולזכות בטיפול מקיף, מסור ואיכותי.

רשלנות רפואית יכולה להתקיים בכל תחום רפואי, לרבות רפואת שיניים. למרות התקדמות הרפואה מבחינת מכשור וציוד, רופאים הינם בני אדם, ולכן אינם חסינים מפני שגיאות ותקלות. ברור שכאשר הינכם מגיעים אל רופא השיניים, תרצו כמו אצל כל רופא, לקבל טיפול מסור, מקיף ומטיב ובוודאי שלא יגרם לכם נזק. אם היה וקרה מקרה בו נפגעתם, בין אם פיזית ובין אם נפשית עקב טיפול לקוי אצל רופא השיניים והינכם מעוניינים לקבל פיצוי במקרה כזה של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים עליכם לפנות ליעוץ משפטי מצד איש מקצוע מתאים שמתמחה בתחום זה.

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים כמו בשאר תחומי הרפואה, שייכת לענף המשפטי של דיני הנזקין. כאשר נגרם לנו נזק לגוף, רכוש או נפש, נדרוש שגורם הנזק יפצה אותנו. דיני הנזקין השייכים לענף המשפט האזרחי, ובמסגרתו מטפלים בכל הקשור לתביעות מסוג זה. אם אתם חושבים שנגרם לכם עוול עקב טיפול שיניים לקוי, מומלץ לפנות לעו"ד ד"ר דפנה אברמוב, אשר הינה בעלת ניסיון רב הן בתחום רפואת השיניים והן בתחום המשפטים.

האם ישנה אפשרות לתבוע רופא שיניים שהתרשל?

אין מחלוקת לכך שבריאות הפה לרבות חניכיים, רקמות רכות, שיניים וכו', היא בעלת חשיבות רבה בנוגע לתפקוד ולאסתטיקה. צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי וכדומה הינם אמצעים מונעים לבעיות כמו דלקות בחניכיים וכדומה, אבל הם אינם מונעים את הצורך להגיע למעקב ולטיפול במרפאת השיניים. אם אנו חוששים כי נגרם לנו נזק וחווינו רשלנות רפואית בטיפולי שיניים אין סיבה להסס. יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בנושא, ובעזרת איש מקצוע מנוסה שמתמחה בתחום הזה תוכלו להבין האם יש לכם בסיס משפטי לתביעה. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים, ומעניקה שירות איכותי ומקיף בתחום.

בתקופה הנוכחית, מעטים האנשים שאינם מגיעים מדי פעם לביקור אצל רופא השיניים. במקביל להתקדמות הרפואה המודרנית, גם תחום רפואת השיניים התקדם מבחינת איכות ורמת הטיפול. תחום זה עוסק בבריאות השיניים, החניכיים וחלל הפה. תפקיד רופא השיניים הוא למנוע בעיות רפואיות, דלקות, כאבים וכדומה, ולטפל במצבים אלו אם כבר התרחשו. שיניים טובות הן בין השאר שיניים בריאות, לבנות, ישרות וייצוגיות, שאינן כואבות ומאפשרות לנו לתפקד בשגרת היום יום שלנו. בנוסף, התפריט המודרני דורש מאיתנו להשקיע בבריאות השיניים שלנו מעבר למה שנזקקנו בעבר, שכן זה כולל פחמימות רבות, שהן אחד מן הגורמים להתפתחות עששת. די להביט בתווית של משקה ממותק כדי להזדעזע מכמויות הסוכר הלבן שכל כוס מכילה. אם לאחר טיפול במרפאת שיניים אנחנו חוששים שעברנו טיפול רשלני, ניתן ומומלץ לפנות לאיש מקצוע מתאים אשר הינו עורך דין רשלנות רפואית שיניים .

איך אני יודע מתי לפנות לעורך דין רשלנות רפואית שיניים

המקרים בהם נפנה לעורך דין רשלנות רפואית שיניים נפוצים יותר ממה שרוב האנשים חושבים. הרפואה אמנם התקדמה בעזרת מכשור חדשני וטיפולים פורצי דרך, אולם רופאים הם בני אדם וגם הם עלולים לשגות. כאשר אנחנו יושבים על כיסא המטופל אצל רופא השיניים, חשוב לנו לקבל את היחס והטיפול הטובים ביותר, והאמון שאנו נותנים ברופא השיניים שלנו הוא כמו בכל רופא אחר. בתיקי רשלנות רפואית, בוודאי בתחום רפואת השיניים, פעמים רבות נגרם כאב פיזי למטופל, וקורה גם, שהטיפול גורר בנוסף משקעים רגשיים. אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול, אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

האם יש אפשרות לתבוע רופא שיניים שהתרשל?

עורך דין רשלנות רפואית שיניים יוכל להגיש תביעה בעניינכם, על מנת לקבל פיצויים. איש מקצוע שמתמחה ברשלנות רפואית, בדיני הנזיקין ובפרט בטיפול בתיקי רשלנות רופאי שיניים, הוא האדם הנכון לפנות אליו על מנת לקבל את הפיצוי הנאות. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים. ד"ר אברמוב בעלת ותק מעל עשרים שנות עיסוק ברפואת שיניים ובמשפטים, כך שתוכל להעניק סיוע משפטי מקיף, איכותי ומקצועי ללא פשרות.

כולנו הולכים מדי פעם לביקור אצל רופא השיניים, בתקווה בתדירות תכופה על מנת לשמור על בריאות השיניים שלנו. במסגרת ההתקדמות של הרפואה המודרנית, תחום רפואת השיניים אכן התקדם לא מעט ועזר לאנשים רבים לשמור על שיניים בריאות, אסתטיות ולחיות ללא כאבים והפרעות מיותרות. תפקידו של רופא השיניים שלנו הוא לסייע לנו לשמור על כלל חלל הפה, השיניים, החניכיים וכו', זאת באמצעות מניעת היווצרות של בעיות שונות כמו דלקות, לצד פתרון בעיות שקורות כמו כאבים וחורים בשיניים, צורך בעקירה ועוד. בנוסף רופא השיניים יכול לעזור לנו לדאוג שהשיניים שלנו יהיו אסתטיות ויפות למראה, באמצעות טיפולים שונים שלרוב מתרחשים בילדות, כולנו זוכרים את הגשר או התקן אחר שהיה לילדים שונים בבית הספר. גם האוכל המודרני דורש מאיתנו להשקיע בבריאות השיניים שלנו, שכן למרות שהאוכל נהיה יותר בריא, ישנם הרבה כימיקלים וחומרים שאינם טובים לשיניים שלנו, כמו למשל, משקאות ממותקים שאנו צורכים, וריבוי בצריכת פחמימות. לצערנו, לפעמים הרופא עושה טיפול שגוי ואף ישנם מקרים של רשלנות רופא שיניים בהם עשה נזק למטופל.

מהי רשלנות רופא שיניים?

כפי שאמרנו תפקידו של רופא השיניים שלנו לסייע לנו לדאוג לבריאות השן, אך כמו כל רופא אחר הוא בסוף בן אדם ויכול לעשות טעויות. לכן, ישנם מקרים של רשלנות רופא שיניים שלצערנו מתרחשים מדי פעם ויוצרים נזק פיזי או נפשי אצל המטופלים. כמובן שהטעות כנראה נעשתה בטעות ולא בזדון, אך אין זה אומר כי אין צורך לפצות את המטופל בגין הנזק שהתרחש. כאשר אנחנו יושבים על כיסא המטופל אצל רופא השיניים שלנו, חשוב לנו לקבל את היחס והטיפול הטובים ביותר, ולכן אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול, אל תהססו לפנות לאפיקים משפטיים.

האם אפשר לקבל פיצוי בגין אותה רשלנות?

במקרה של רשלנות רופא שיניים אפשר לתבוע אותו על מנת לקבל פיצויים. עורך דין המתמחה בדיני הנזיקין ובפרט ברשלנות רופאי שיניים, הוא האדם הנכון לפנות אליו על מנת לקבל את הפיצוי שמגיע לכם. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים. ד"ר אברמוב בעלת מעל עשרים שנות עיסוק ברפואת שיניים ובמשפטים, ומשלבת את הידע הרב שצברה שני תחומים אלו במסגרת הטיפול האיכותי והמקצועי אשר מעניקה.

/ 5.

בדקו האם מגיע לכם פיצוי!

ענו על מספר שאלות
כדי לבדוק האם מגיע לכם פיצוי

דילוג לתוכן