עו”ד ד”ר דפנה אברמוב

ייצוג נפגעים מרשלנות רפואית בטיפולי שיניים

מתמחה ברשלנות רפואת שיניים בענייני
שתלים דנטליים ושיקום שיניים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם

המקרים הנפוצים של רשלנות רפואית

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipis elit

אי מתן הסברים והתרעה

רופא שאינו מזהיר את המטופל מהחמרה עתידית הצפוייה לו – גורם למטופל נזק משמעותי

אבחון לקוי של מצב השיניים

רופא המפרש בצורה מקלה את מצבו של המטופל עלול להציע למטופל טיפול שגוי ולמנוע ממנו את הטיפול לו הוא זקוק באמת

כשלונם של שתלים דנטליים

המקרים בהם מוחדרים שתלים דנטליים ורובם לא נקלטים אלא ניידים או נופלים מן הפה

הזנחה של מצב החניכיים

כאשר אחרי טיפול שיקומי מתחילות תופעות של דלקת חניכיים – דימום למגע קל, נפיחות, ריח לא נעים מהפה, אי נוחות מאיזור החניכיים

עקירה מיותרת ולא נחוצה

המקרים בהם הרופא ביצע עקירת שן לא מוצדקת במקום לבצע טיפול אחר או המקרים בהם נעקרה שן הלא נכונה

אי הפנייה למומחה

רופא שיניים שאינו הפנה את המטופל לייעוץ ואבחון על-ידי מומחה כאשר מתבקש לעשות כן

רשלנות רפואית

לא אחת מוצא עצמו מטופל תוהה אם מצבו נגרם לו עקב טיפול רשלני או בגלל מחלת הרקע שלו, או מצבו הכללי לפני הטיפול הרפואי שקיבל.

לצד העיסוק בטיפול במקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים, ד"ר אברמוב מטפלת במקרי רשלנות מעולם הרפואה הכללית. לדוגמא – פציעות שטופלו שלא כהלכה, מחלות שלא אובחנו במועד, מצבים רפואיים שלא זכו למעקב הראוי וכן הלאה.

כאשר עולה השאלה האם הנזקים מהם סובל המטופל נגרמו בעוולה אם לאו – לאחר איסוף החומר הרפואי הרלוונטי (רשומות רפואיות ממרפאות בהן טופל, בתי חולים, צילומי הדמייה שבוצעו וכיוצא בזה), מופנה המקרה לבחינת מומחה רפואי רלוונטי בכדי לקבל הערכה האם קיימת עילה לתביעה או לא.

אודות עו"ד ד"ר דפנה אברמוב

עורך דין רשלנות רפואית שיניים דפנה אברמוב, נשואה ואם לשלושה, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים. לדפנה למעלה מעשרים שנות עיסוק ברפואת שיניים ובמשפטים.
לאחר שחרורה מצה"ל התקבלה ללימודי רפואת שיניים בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית, בביה"ח הדסה עין כרם.
עם קבלת הרשיון טיפלה דפנה במתרפאים כרופאת שיניים במרפאה פרטית ובמערכת הציבורית, והתנדבה במרפאת יד-שרה בירושלים.

הירשמו לפגישת ייעוץ

מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

שאלות נפוצות

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipis elit

כאשר אנו מגיעים לטיפול אצל רופא השיניים, אנו מצפים לקבלת טיפול מסור ומקצועי, כמו אצל כל רופא אחר, שכן אנו נותנים בו אמון. רשלנות רפואית יכולה להתקיים בכל תחום רפואי, לרבות ברפואת שיניים. הפסיקה טיפלה במקרים רבים של רשלנות ברפואת שיניים, למשל תביעות בגין טיפולים שגרמו נזק בלתי הפיך בשיני מטופלים. כאשר רוצים להשיג צדק במקרה כזה, נפנה ליעוץ משפטי בנדון מצד איש מקצוע מתאים שמתמחה בתחום זה, שכן בנושא זה של רשלנות רפואית שיניים פסקי דין רלוונטיים אשר יש להכיר.

דוגמאות רשלנות רפואית שיניים פסקי דין שונים

בנושא רשלנות רפואית שיניים פסקי דין רבים, ובאלו ניתן להבחין במגוון מקרים הנכללים תחת כותרת רחבה זו. בין השאר נוכל למצוא פסקי דין העוסקים במקרים כמו טיפול שבמהלכו רופא פגע בעצב וגרם לנזק בלתי הפיך, או הזנחה שגרמה לצורך בעקירות חלק מהשיניים, לכאבים ונפיחות. מקרים מצערים אלו עלולים להתרחש ולגרום למצב בו קמה זכאות לפיצוי בגין הנזק הפיזי והנפשי שנגרם למטופל. בשל כך נפנה לייעוץ משפטי אצל איש מקצוע המתמחה בדיני הנזקין וברשלנות רפואית של רופאי שיניים בפרט.

האם קיימת אפשרות לתבוע רופא שיניים שהתרשל?

אין ספק כי בריאות הפה והשיניים חשובה מאוד לתפקוד ולאסתטיקה, וכי רפואת השיניים המודרנית עוזרת לנו לשמור על כך. כמובן שצחצוח שיניים ושימוש באביזרי היגיינה אחרים הם חשובים מאוד, אולם עדיין נדרשת הגעה למעקב ולטיפול במרפאת השיניים. אם אנו חוששים שחווינו רשלנות רפואית שיניים פסקי דין בנושא יוכלו להיות לטובתכם ואין סיבה להסס. יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בנושא, שכן איש מקצוע מנוסה שמתמחה בתחום יוכל לסייע לנו לקבל פיצוי. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, אשר הינה בעלת ניסיון וותק של שנים רבות הן בתחום רפואת השיניים והן בתחום המשפטים, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים. מומלץ ליצור עימה קשר ולזכות בטיפול מקיף, מסור ואיכותי.

רשלנות רפואית יכולה להתקיים בכל תחום רפואי, לרבות רפואת שיניים. למרות התקדמות הרפואה מבחינת מכשור וציוד, רופאים הינם בני אדם, ולכן אינם חסינים מפני שגיאות ותקלות. ברור שכאשר הינכם מגיעים אל רופא השיניים, תרצו כמו אצל כל רופא, לקבל טיפול מסור, מקיף ומטיב ובוודאי שלא יגרם לכם נזק. אם היה וקרה מקרה בו נפגעתם, בין אם פיזית ובין אם נפשית עקב טיפול לקוי אצל רופא השיניים והינכם מעוניינים לקבל פיצוי במקרה כזה של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים עליכם לפנות ליעוץ משפטי מצד איש מקצוע מתאים שמתמחה בתחום זה.

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים כמו בשאר תחומי הרפואה, שייכת לענף המשפטי של דיני הנזקין. כאשר נגרם לנו נזק לגוף, רכוש או נפש, נדרוש שגורם הנזק יפצה אותנו. דיני הנזקין השייכים לענף המשפט האזרחי, ובמסגרתו מטפלים בכל הקשור לתביעות מסוג זה. אם אתם חושבים שנגרם לכם עוול עקב טיפול שיניים לקוי, מומלץ לפנות לעו"ד ד"ר דפנה אברמוב, אשר הינה בעלת ניסיון רב הן בתחום רפואת השיניים והן בתחום המשפטים.

האם ישנה אפשרות לתבוע רופא שיניים שהתרשל?

אין מחלוקת לכך שבריאות הפה לרבות חניכיים, רקמות רכות, שיניים וכו', היא בעלת חשיבות רבה בנוגע לתפקוד ולאסתטיקה. צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי וכדומה הינם אמצעים מונעים לבעיות כמו דלקות בחניכיים וכדומה, אבל הם אינם מונעים את הצורך להגיע למעקב ולטיפול במרפאת השיניים. אם אנו חוששים כי נגרם לנו נזק וחווינו רשלנות רפואית בטיפולי שיניים אין סיבה להסס. יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בנושא, ובעזרת איש מקצוע מנוסה שמתמחה בתחום הזה תוכלו להבין האם יש לכם בסיס משפטי לתביעה. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים, ומעניקה שירות איכותי ומקיף בתחום.

בתקופה הנוכחית, מעטים האנשים שאינם מגיעים מדי פעם לביקור אצל רופא השיניים. במקביל להתקדמות הרפואה המודרנית, גם תחום רפואת השיניים התקדם מבחינת איכות ורמת הטיפול. תחום זה עוסק בבריאות השיניים, החניכיים וחלל הפה. תפקיד רופא השיניים הוא למנוע בעיות רפואיות, דלקות, כאבים וכדומה, ולטפל במצבים אלו אם כבר התרחשו. שיניים טובות הן בין השאר שיניים בריאות, לבנות, ישרות וייצוגיות, שאינן כואבות ומאפשרות לנו לתפקד בשגרת היום יום שלנו. בנוסף, התפריט המודרני דורש מאיתנו להשקיע בבריאות השיניים שלנו מעבר למה שנזקקנו בעבר, שכן זה כולל פחמימות רבות, שהן אחד מן הגורמים להתפתחות עששת. די להביט בתווית של משקה ממותק כדי להזדעזע מכמויות הסוכר הלבן שכל כוס מכילה. אם לאחר טיפול במרפאת שיניים אנחנו חוששים שעברנו טיפול רשלני, ניתן ומומלץ לפנות לאיש מקצוע מתאים אשר הינו עורך דין רשלנות רפואית שיניים .

איך אני יודע מתי לפנות לעורך דין רשלנות רפואית שיניים

המקרים בהם נפנה לעורך דין רשלנות רפואית שיניים נפוצים יותר ממה שרוב האנשים חושבים. הרפואה אמנם התקדמה בעזרת מכשור חדשני וטיפולים פורצי דרך, אולם רופאים הם בני אדם וגם הם עלולים לשגות. כאשר אנחנו יושבים על כיסא המטופל אצל רופא השיניים, חשוב לנו לקבל את היחס והטיפול הטובים ביותר, והאמון שאנו נותנים ברופא השיניים שלנו הוא כמו בכל רופא אחר. בתיקי רשלנות רפואית, בוודאי בתחום רפואת השיניים, פעמים רבות נגרם כאב פיזי למטופל, וקורה גם, שהטיפול גורר בנוסף משקעים רגשיים. אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול, אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

האם יש אפשרות לתבוע רופא שיניים שהתרשל?

עורך דין רשלנות רפואית שיניים יוכל להגיש תביעה בעניינכם, על מנת לקבל פיצויים. איש מקצוע שמתמחה ברשלנות רפואית, בדיני הנזיקין ובפרט בטיפול בתיקי רשלנות רופאי שיניים, הוא האדם הנכון לפנות אליו על מנת לקבל את הפיצוי הנאות. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים. ד"ר אברמוב בעלת ותק מעל עשרים שנות עיסוק ברפואת שיניים ובמשפטים, כך שתוכל להעניק סיוע משפטי מקיף, איכותי ומקצועי ללא פשרות.

כולנו הולכים מדי פעם לביקור אצל רופא השיניים, בתקווה בתדירות תכופה על מנת לשמור על בריאות השיניים שלנו. במסגרת ההתקדמות של הרפואה המודרנית, תחום רפואת השיניים אכן התקדם לא מעט ועזר לאנשים רבים לשמור על שיניים בריאות, אסתטיות ולחיות ללא כאבים והפרעות מיותרות. תפקידו של רופא השיניים שלנו הוא לסייע לנו לשמור על כלל חלל הפה, השיניים, החניכיים וכו', זאת באמצעות מניעת היווצרות של בעיות שונות כמו דלקות, לצד פתרון בעיות שקורות כמו כאבים וחורים בשיניים, צורך בעקירה ועוד. בנוסף רופא השיניים יכול לעזור לנו לדאוג שהשיניים שלנו יהיו אסתטיות ויפות למראה, באמצעות טיפולים שונים שלרוב מתרחשים בילדות, כולנו זוכרים את הגשר או התקן אחר שהיה לילדים שונים בבית הספר. גם האוכל המודרני דורש מאיתנו להשקיע בבריאות השיניים שלנו, שכן למרות שהאוכל נהיה יותר בריא, ישנם הרבה כימיקלים וחומרים שאינם טובים לשיניים שלנו, כמו למשל, משקאות ממותקים שאנו צורכים, וריבוי בצריכת פחמימות. לצערנו, לפעמים הרופא עושה טיפול שגוי ואף ישנם מקרים של רשלנות רופא שיניים בהם עשה נזק למטופל.

מהי רשלנות רופא שיניים?

כפי שאמרנו תפקידו של רופא השיניים שלנו לסייע לנו לדאוג לבריאות השן, אך כמו כל רופא אחר הוא בסוף בן אדם ויכול לעשות טעויות. לכן, ישנם מקרים של רשלנות רופא שיניים שלצערנו מתרחשים מדי פעם ויוצרים נזק פיזי או נפשי אצל המטופלים. כמובן שהטעות כנראה נעשתה בטעות ולא בזדון, אך אין זה אומר כי אין צורך לפצות את המטופל בגין הנזק שהתרחש. כאשר אנחנו יושבים על כיסא המטופל אצל רופא השיניים שלנו, חשוב לנו לקבל את היחס והטיפול הטובים ביותר, ולכן אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול, אל תהססו לפנות לאפיקים משפטיים.

האם אפשר לקבל פיצוי בגין אותה רשלנות?

במקרה של רשלנות רופא שיניים אפשר לתבוע אותו על מנת לקבל פיצויים. עורך דין המתמחה בדיני הנזיקין ובפרט ברשלנות רופאי שיניים, הוא האדם הנכון לפנות אליו על מנת לקבל את הפיצוי שמגיע לכם. עו"ד ד"ר דפנה אברמוב, מנהלת משרד המטפל בתיקי רשלנות רפואית, תוך מתן דגש על מקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים. ד"ר אברמוב בעלת מעל עשרים שנות עיסוק ברפואת שיניים ובמשפטים, ומשלבת את הידע הרב שצברה שני תחומים אלו במסגרת הטיפול האיכותי והמקצועי אשר מעניקה.

סיפורי הצלחה

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipis elit

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
קודם
הבא

ממליצים עלינו

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipis elit

דפנה יעצה לי טלפונית, היא אדיבה, נעימה והכי חשוב מקצוענית וממש מבינה בשיניים. קוראת בפניך את כל המפה. מקסימה תודה דפנה!

סוניה לוי

יעצה לי בתחום רשלנות רפואית, מקצוענית ברמה גבוהה. ההסברים תמיד מפורטים ומנומקים ועם הרבה סבלנות לללקוח

שחר גלילי

מאוד מקצועית. ייעצה לי בצורה מאוד חכמה. אם לא הייתי מקשיבה לה הייתי מפסידה.
תודה על הסבלנות והמקצועיות שלך.
ממליצה בענק!!

קארין בר זוסמן

קיבלתי שירות מדהים ומקצועי,עורך הדין הסבירה לי בצורה שקופה ומלאה את כל התהליך. תחושבת ביטחון ומגלה ידע שירותי ומקצועי, מומלץ!!

דוד גבריאל

ממליצה בחום על ד"ר דפנה אברמוב.
גם רופאת שיניים וגם עורכת דין!
בעלת ידע משפטי בתחום הרשלנות חריפה,חדה ולא מתפשרת מול היריב וכל כך רכה,סבלנית, קשובה ואדיבה מול הלקוח.
קסם של אישה!
תודה דפנה על הליווי והתוצאה


יפית ורדה

דפנה עזרה לי מאוד במקרה של תביעה על רשלנות רפואית ופגיעה באוטונומיה אל מול חברת מכבידנט.
דפנה הייתה קשובה, סבלנית ומקצועית לאורך כל התהליך ועזרה לי להשיג את מבוקשי.

עידן לביאני

אף אחד לא רוצה להגיע למצב של תביעה, אם כבר קרה רציתי להגיע למקום
הנכון והכי טוב שיש.
אז ככה, עו"ד דפנה היא אמפטית קשובה מאוד למצוקה שלי נחמדה מאוד
וסבלנית, מבינה טוב מאוד את המטריה בתחום רפואת שיניים דהיינו ברפואת
הפה (שיניים וחניכיים) מקצועית ויסודית. הובילה אותי בזמן קצר לפתרון גם
מבחינה רפואית(תוך כדי יעצה לי מה לעשות ואצל מי) וגם מבחינה משפטית.
אז בקיצור ולמסקנה את עו"ד דפנה אברמוב בחרתי לאחר מיון מפני שהיא לא
עוד עורכת דין, היא עו"ד שקשה למצוא משלבת מקצועיות ואנושיות.

תומר ת

פניתי לעו"ד דפנה אברמוב עקב רשלנות רפואית.
קבלתי ממנה יחס יוצא דופן! עו"ד נתנה לי את כל המידע באמינות וכנות
בלי להחסיר אף פרט. ממליץ בחום!


עוז קוממי

קודם
הבא

מאמרים אחרונים

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipis elit

רשלנות רפואית היא מושג מורכב ורגיש בתחום הבריאות והמשפט. כאשר מטופל סובל מנזק או פגיעה כתוצאה מטיפול רפואי לקוי, עולה שאלת האחריות של הצוות הרפואי. הרשלנות הרפואית מתרחשת כאשר רופא או איש צוות רפואי אחר סוטה מסטנדרט הטיפול המקובל בנסיבות דומות, וכתוצאה מכך נגרם נזק למטופל.

על מנת שהתנהלות תיחשב כרשלנות רפואית, היא צריכה לעמוד במספר קריטריונים. הנה הם:

1. על הרופא או איש הצוות הרפואי להיות בעל חובת זהירות כלפי המטופל.
2. עליהם לחרוג מסטנדרט הטיפול המקובל בנסיבות דומות.
3. החריגה מהסטנדרט צריכה לגרום נזק בפועל למטופל.

חשוב להדגיש כי לא כל תוצאה שלילית של טיפול רפואי מהווה בהכרח רשלנות רפואית. רפואה היא תחום מורכב, וישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים גם כאשר הצוות הרפואי פועל באופן סביר ועל פי הסטנדרטים המקובלים. רק כאשר ניתן להראות סטייה מהסטנדרט שגרמה לנזק, ניתן לטעון לקיומה של רשלנות רפואית ולפעול, מבחינה משפטית, בהתאם, קרי: לתבוע בגין הנזק שנגרם.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל תחום של הרפואה, כולל ברפואת השיניים, מה שנחשב לצערנו לנפוץ מאד. רשלנות רפואית שיניים יכולה לנבוע ממגוון מעשים או מחדלים, כמו אבחון שגוי, טיפול לא מתאים, שימוש בטכניקות או חומרים לא ראויים, או אי מתן הנחיות מתאימות למטופל.
דוגמאות נפוצות לרשלנות רפואית רפואת שיניים כוללות: נזק לעצב השן במהלך טיפול שורש, התעלמות מסימני מחלת חניכיים, כשל בזיהוי סרטן הפה, או ביצוע עקירה או ניתוח לא נחוץ. במקרים כאלה, המטופל עשוי לסבול מכאב, זיהומים, אובדן שיניים או בעיות בריאותיות אחרות כתוצאה מהרשלנות הרפואית.

רשלנות רפואית

כיצד ניתן להוכיח את הרשלנות

הוכחת קיומה של רשלנות רפואית שיניים או אחרת יכולה להיות תהליך מורכב ומאתגר. נטל ההוכחה מוטל על התובע (המטופל), שצריך להראות כי הנזק שנגרם לו נבע מסטייה מסטנדרט הטיפול המקובל. לשם כך, לרוב נדרשות חוות דעת של מומחים רפואיים בתחום הרלוונטי.
בשל המורכבות של תביעת רופא שיניים או תביעות רשלנות רפואית באופן כללי, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום. עורך דין רשלנות רפואית שיניים, למשל, יהיה בעל הידע והניסיון הדרושים כדי להעריך את סיכויי התביעה, לאסוף ראיות תומכות, ולייצג את המטופל באופן אפקטיבי בהליכים משפטיים מול הרופא, המרפאה או חברת הביטוח הרלוונטית.

מהן השלכותיה של הרשלנות הרפואית

הרשלנות הרפואית יכולה להוביל לשורה של השלכות, הן עבור המטופל והן עבור הרופא או המוסד הרפואי המעורבים. מבחינת המטופל, רשלנות רפואית עלולה לגרום לנזקים בריאותיים, כאב וסבל, עלויות רפואיות נוספות, אובדן ימי עבודה, ולעיתים אף נכות או מוות.
עבור הרופא או המוסד הרפואי, הוכחה של רשלנות רפואית יכולה להביא לתשלום פיצויים גבוהים, פגיעה במוניטין, ואף השלכות משמעתיות כמו שלילת רישיון. לכן, מקרים של רשלנות רפואית משמשים גם כתמריץ לשיפור הבטיחות והאיכות של הטיפול הרפואי ולמניעת מקרים דומים בעתיד.

סיכום
רשלנות רפואית היא סוגיה מורכבת מאד ורגישה, כאמור. היא מתרחשת כאשר ניתן להראות סטייה מסטנדרט הטיפול המקובל שגרמה לנזק למטופל. רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל תחום רפואי, כולל ברפואת השיניים, ויכולה להוביל לנזקים משמעותיים לבריאות ולאיכות החיים של המטופל.
לנוכח המורכבות של תביעות אלו, חשוב מאוד שמטופלים שנפגעו יפנו לקבלת סיוע משפטי מקצועי. בסופו של דבר, דיני הרשלנות הרפואית נועדו להגן על זכויות המטופלים, לפצות על נזקים שנגרמו, ולעודד סטנדרט גבוה של טיפול רפואי איכותי ובטוח.

 

 

 

 

לא אחת מוצא עצמו מטופל תוהה אם מצבו נגרם לו עקב טיפול רשלני או בגלל מחלת הרקע שלו, או מצבו הכללי לפני הטיפול הרפואי שקיבל.
לצד העיסוק בטיפול במקרי רשלנות רפואית ברפואת שיניים, ד"ר אברמוב מטפלת במקרי רשלנות מעולם הרפואה הכללית. לדוגמא – פציעות שטופלו שלא כהלכה, מחלות שלא אובחנו במועד, מצבים רפואיים שלא זכו למעקב הראוי וכן הלאה. כאשר עולה השאלה האם הנזקים מהם סובל המטופל נגרמו בעוולה אם לאו – לאחר איסוף החומר הרפואי הרלוונטי (רשומות רפואיות ממרפאות בהן טופל, בתי חולים, צילומי הדמייה שבוצעו וכיוצא בזה), מופנה המקרה לבחינת מומחה רפואי רלוונטי בכדי לקבל הערכה האם קיימת עילה לתביעה או לא.
ככל שהמומחה מוצא כי יש עילה לתביעה- תיערך על ידו חוות דעת שתתייחס הן לשאלת האחריות (סטייה מסטנדרט רפואי מקובל- כן או לא), שאלת הנזק, והקשר הסיבתי בין הטיפול הלקוי לבין הנזק. חוות הדעת תשמש בסיס לכתב התביעה שיוגש ויפתח את ההליך המשפטי.
ד"ר אברמוב נותנת דגש על הבהרת התהליך ללקוח כך שיהיה ברור בכל שלב מהו מצבו המשפטי ומהם השלבים הבאים שעליו לעבור.
בדבר חשד למעשה רשלנות רפואית כללית אנא השאר פרטים וניצור קשר בהקדם.

המורכבות של מקרי רשלנות בשיניים

מקרי רשלנות בשיניים הם עניינים משפטיים סבוכים המערבים לא רק את נבכי ההליכים הרפואיים אלא גם את המורכבות של ההליכים המשפטיים. מקרים אלו דורשים בחינה מדוקדקת של שיטות רפואיות ותקנות משפטיות, באופן אשר הופך אותם לתת קבוצה ייחודית של דיני הנזיקין ונזקי הגוף בפרט.

הוכחת קיומה של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

על מנת להבטיח את הצלחתכם בתביעת רשלנות רפואית בטיפולי השיניים, יש חשיבות מכרעת לעצם קיומה של רשלנות, ודעו לכם כי הליך ההוכחה הוא מורכב יותר משהוא עשוי להידמות במבט ראשון. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר רופא שיניים לא מצליח לספק את רמת הטיפול שרופא שיניים מיומן ומוכשר יציע בנסיבות דומות. תקן זה נקבע על ידי השוואת פעולות רופא השיניים לפרקטיקות של רופאי שיניים אחרים בעלי הכשרה וניסיון דומים.במקרים של רשלנות בשיניים, על התובע (המטופל) להוכיח ארבעה מרכיבים מרכזיים לביסוס רשלנות:

  • חובת זהירות – על רופא השיניים מוטלת חובה חוקית להעניק טיפול הולם ומקצועי למטופל, מה שבדרך כלל מתבסס על יחסי רופא מטופל.
  • הפרת חובת הזהירות – רופא השיניים הפר את חובת הזהירות שלו בכך שלא נתן טיפול העומד בסטנדרט המצופה ממנו.
  • קיומו של קשר סיבתי / סיבתיות – הפרת חובת הזהירות על ידי רופא השיניים גרמה ישירות לנזק או לפגיעה במטופל. יש להוכיח כי הנזק שנגרם הוא תוצאה ישירה מפעולותיו של רופא השיניים או מהיעדרן. 
  • נזקים – המטופל חווה נזקים הניתנים לכימות, כגון הוצאות רפואיות, כאב וסבל, או אובדן הכנסה, כתוצאה מרשלנות רופא השיניים. אומדן הנזק הוא הכרחי לשם הערכת היקף הפיצויים אשר המטופל זכאי לקבלם. 

איסוף עדויות ועדויות מומחים

על מנת להוכיח את יסודות עוולת הרשלנות כפי שתוארו מעלה, קיים צורך באיסוף נרחב של ראיות, ובמקרים רבים יש גם בעדות של מומחים בתחום, כגון מצדם של רופאי שיניים בעלי ניסיון עשיר שיכולים להצביע על כך שהטיפול אשר התקבל אכן היה רשלני וחרג מהסטנדרטים המקובלים. עדותם של גורמים מעין אלו יכולה למלא תפקיד מרכזי מבחינת הנגשת המידע הדנטלי לבית המשפט, בפרט ביחס לסטנדרט הטיפול שהיה צריך להינתן. בין היתר, המומחים ייבחנו בקפדנות את הטפסים הרפואיים השונים, את צילומי רנטגן וראיות רלוונטיות אחרות על מנת לקבוע האם טיפול השיניים שניתן עומד בסטנדרטים המקובלים. הניתוח האובייקטיבי שלהם יכול לספק תובנות חשובות לגבי האם המטופל קיבל טיפול לא תקני ונגרם כתוצאה מכך נזק.

החשיבות הטמונה בסיוע משפטי בתביעת רשלנות בנושא טיפולי שיניים

דרישת פיצויים הולמים במקרים של רשלנות שיניים כרוכה בניווט בתהליכים משפטיים מורכבים, אשר עלולים לגזול זמן רב מהצדדים ואף לעורר לחצים נפשיים משמעותיים. עורך דין מנוסה לרשלנות בטיפולי שיניים יכול להדריך אותך במסירות ובמקצועיות לאורך שלבים אלו, להבטיח שזכויותיך מוגנות ולוודא כי התיק שלך מוצג בצורה יעילה ובאופן שמממש את מלוא הפוטנציאל ההצלחה שלו. אי לכך, אין כל צל של ספק כי במרבית המקרים של רשלנות בטיפולי שיניים, לליווי משפטי צמוד יש לא פחות מתפקיד מכריע בכל הנוגע לזכייה בתביעת רופא שיניים

שלבים מרכזיים בסיוע המשפטי

ליווי צמוד של עורך דין רשלנות רפואית שיניים כוללת, על פי רב, את השלבים הבאים:

  • ייעוץ ראשוני והערכת מקרה – השלב הראשון בתביעת רשלנות שיניים הוא לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית עם עורך דין מוסמך. במהלך התייעצות זו, עורך הדין יקשיב לדיווח שלך על המצב, יסקור את כל התיעוד הרפואי הרלוונטי ויעריך את החוזקות והאתגרים הפוטנציאליים של המקרה שלך. בהתבסס על הערכה זו, עורך הדין ייעץ לך לגבי כדאיות התביעה שלך והתוצאות הפוטנציאליות שניתן לצפות לה. 
  • משא ומתן והסדר – לאחר איסוף הראיות הדרושות, עורך הדין שלך ישלח בדרך כלל מכתב דרישה לצד שכנגד – לרוב חברת הביטוח של רופא השיניים – המפרט את הטענות לרשלנות, הנזק שנגרם לך והפיצוי שאתה מבקש. מכתב זה יוזם לעתים קרובות משא ומתן להסדר, שבמהלכו שני הצדדים רשאים לנהל דיונים כדי להגיע להסכמה מבלי ללכת למשפט.
  • משפט וליטיגציה – אם לא ניתן להגיע להסדר, השלב הבא הוא המשך משפט. עורך הדין שלך לרשלנות שיניים יכין את התיק שלך למשפט, הכולל הצגת ראיות, עדויות מומחים וטיעונים משפטיים לבית המשפט. 

בדקו האם מגיע לכם פיצוי!

ענו על מספר שאלות
כדי לבדוק האם מגיע לכם פיצוי

דילוג לתוכן